Küflü çikolata paketinden yeni tartışma çıktı: Kaçak vergi

Satın aldığı Patiswiss marka çikolatanın küflü çıkmasına tepki gösteren bir vatandaş, yaşadığı durumu sosyal medya üzerinden paylaştı. Vatandaş ayrıca çikolatayı büyük bir market zincirinden aldığını da dile getirdi. Paylaşımında “Küflenmiş çikolataya ilk defa şahit oluyorum” diyen kişi, ürünün tüketim tarihinin de devam ettiğini belirtti.

Bu paylaşıma sinirlenen Patiswiss’in CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu sosyal medyada tepki çeken bir yanıtla karşılık verdi. Tunaoğlu tüketiciye sert bir dille tepki göstererek dava açmakla tehdit etti. Tunaoğlu paylaşımında, “Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim. Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın. Bir de Linkedin’de paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın pirim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin. Baksana aşağıya ‘çöp’ falan yazanlara. Bizim avukatların marka Karalama, Marka değeri düşürme vs’ den neler isteyeceğinden herkes habersiz. Ayrıca! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin! Karşında senin dev MİGROS ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasındaki! Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim” dedi

ÜRÜNLER RAFLARDAN KALDIRILDI

CEO Tunaoğlu, baskılar sonucunda önce paylaşımını kaldırdı sonra özür diledi. Patiswiss CEO’sunun paylaşımını kaldırması ve özür dilemesi bile markayı kurtaramadı. Tepkilerin dinmemesi ve yayılması üzerine tüm Patiswiss ürünleri satıldığı market zincirlerindeki raflardan ve online satış platformlarından kaldırıldı.

İSTİFA ETTİ

Patiswiss CEO’su Tunaoğlu tepkiler dinmeyince görevinden istifa ettiğini duyurdu. Tunaoğlu “Her şeyin önüne koyduğum tüketicilerimizden birini, hatalı bir cevapla üzdüm. Özellikle her geçen yıl kadın istihdamını artırmayı, iş hayatındaki eşitliğini savunmayı kendine misyon edinmiş biri olarak hemcinsime vermiş olduğum hatalı cevabın savunması olmayacağını elbette biliyorum. Bu yaptığımın çok yanlış bir davranış olduğunu sonuna kadar kabul ediyor, yaşanan bu tatsız hadise nedeniyle başta kendisinden, sonrasında tüm tüketicilerimizden ve değerli kamuoyundan samimi bir şekilde özür diliyorum. Samimi özrümün bir yansıması olarak bugün itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden ayrılıyorum. Görev değişikliği, Yönetim Kurulu kararıyla hızlıca ilan edilecektir” dedi.

VERGİ KAÇIRMA İDDİALARI ÇIKTI

Fakat tüm bu gelişmelere rağmen Patiswiss ile ilgili kullanıcıların paylaşımları bitmek bilmiyor. Sosyal medya platformlarında Patiswiss hakkında vergi kaçırma yorumları yapıldı. Aydınlık gazetesinde yer alan habere göre, kullanıcılar şirketin 3 buçuk yılda 250 milyon dolar ciroya ulaştığı fakat 70 bin TL civarında vergi ödediğini iddia etti. Tunaoğlu için “Yeni Dilan Polat” yorumları yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir