Dünyaca Ünlü Milyarder Lüks Yatı ve Sevgilisiyle Bodrum’a Demirledi

Dünyanın en varlıklı iş insanlarından biri olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos (60), “Koru” isimli lüks yatıyla Fethiye Göcek’in ardından Bodrum’a demir attı.

500 milyon dolar değerindeki üç direkli bu ihtişamlı süperyatta, Jeff Bezos, dört yıldır birlikte olduğu Lauren Sanchez ile nişanlanmalarının ardından Bodrum’a geldi. Yat, Kissebükü’nde demirledi ve Lauren Sanchez burada denize girerek yüzdü. Bu anlar vatandaşlar tarafından kaydedildi.

Jeffrey Preston Bezos, dünya çapında faaliyet gösteren Amazon’un kurucusu, CEO’su ve başkanı olarak biliniyor.

“Koru” Yatının Ayrıntıları

Koru, Jeff Bezos’a ait olan lüks bir süper yat olup, Hollanda’da Oceanco tarafından 2021’de inşa edilmeye başlanmış ve Nisan 2023’te teslim edilmiştir. 127 metre (417 ft) uzunluğundaki üç direkli bu yelkenli yat, 500 milyon dolarlık maliyetiyle dikkat çekiyor. Hizmete girdiğinde, Andrey Melnichenko’nun “Yelkenli Yat A”dan sonra dünyanın en büyük ikinci yelkenli yatı olmuştur.

Türkiye’ye İkinci Ziyaret

Jeff Bezos’un 136 metrelik ultra lüks yatı “Flying Fox”, Şubat ayında da Fethiye’ye demirlemişti. Dünyanın en büyük 20 yatından biri olan Cayman Adaları bayraklı “Flying Fox”, Fethiye’de 600 bin litre yakıt almıştı.

2016 yılında Almanya’da inşa edilen bu ultra lüks yat, 22,5 metre genişliğinde ve 12 metre uzunluğunda bir yüzme havuzuna, jakuziye, spa’ya, spor salonuna, su sporları alanlarına ve sinema salonlarına sahip. İki helikopter pisti bulunan yatta, biri ana süit olmak üzere, 10’u VIP toplam 11 kabinde 22 misafir ağırlanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir